Péče o jizvu: ulevte si od bolesti i předejděte komplikacím

Další běh kurzu: 26.9. – 24.10. 2024

Chcete si ošetřit jizvu sami doma, aniž byste se museli objednávat na ošetření, čekat na termín, nebo dojíždět?

Neošetřené či nedostatečně ošetřené jizvy způsobují komplikace. Ať malé či velké, na břiše, na kloubu, ve svalu, prostě kdekoli. Čerstvé, starší i desítky let staré.

Pojďte do toho se mnou

s mým online kurzem!

Správné ošetření jizvy přináší výsledky!

 • Několik pacientů poté, co jsem je naučila ošetřit jizvu, zrušilo invalidní důchod a začalo konečně pracovat.
 • Několik desítek pacientů zrušilo naplánovanou operaci, ať už arthroskopii kloubu, laparoskopii v břišní dutiny, další operaci plotýnky…
 • Mnoho pacientů se opět vrátilo ke sportu, který už předtím neradi vzdali.
 • Několik sportovců protáhlo profesionální sportovní kariéru, kterou pro pohybové potíže již plánovali ukončit.
 • Další desítky pacientů přestaly marodit a mohly zase jít do práce.
 • A pak stovky drobných zázraků“: už v tom kloubu nekřupe, už pohyb nebolí, už zase můžu…

Autorka kurzu

Kdo váš provede kurzem?

Mám 17 let praxe v oboru fyzioterapie. Přednášela jsem na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Léčila jsem extraligový „A“ tým HC Slavia Praha, mladé tenisty z TK Sparta Praha, tanečníky, kanoisty, fotbalisty, běžce, profesionály i amatéry i nesportovce. I přestože mám ordinaci v malinké vísce u Luhačovic, dojíždějí za mnou lidé z velké části Moravy. Protože mám plnou kapacitu a nové pacienty aktuálně neberu, přemýšlela jsem, jak pomoci více lidem, a tak vznikl tento kurz.

Za svých 17 let praxe jsem učila pacienty ošetřovat jizvy malé i velké, čerstvé i staré, na břiše, hrudníku, ve svalech, na kloubech, na hlavě, prostě kdekoli.

Obsah kurzu

Součástí 28 denního kurzu je:

6 videonávodů

naučíte se podrobně vyšetřit jizvu a zjistíte, jaké komplikace vám daná jizva způsobuje, ošetřovat své jizvy – od nejjemnější techniky po tu nejintenzivnější a na závěr svoji jizvu opět vyšetříte a zjistíte, jaký pokrok jste udělali a kterých komplikací jste se zbavili

vyšetřovací protokol

do kterého budete zaznamenávat stav jizvy před terapií a po ní

6 videokonferencí

se mnou, kde probereme možné zádrhely ve vašem vyšetřování či ošetřování jizev

motivační dokument

který vám pomůže ve chvílích, kdy budete ztrácet motivaci k pokračování

podpora fyzioterapeuta

 

Ošetřete své jizvy, zbavte se komplikací a předejděte dalším!

Kolik kurz stojí?

Cena tohoto běhu kurzu je 4150 Kč.

Počet míst v kurzu je omezen, abych se Vám mohla více věnovat.

Komplikace, které mohou
nastat u jizev

Řekli vám, že si ji stačí něčím mazat? No po pravdě to ani náhodou nestačí! Nedostatečně ošetřená jizva začne způsobovat potíže po měsících i mnoha letech.

Každá jizva, ať už čerstvá nebo deset let stará, si zaslouží vaši péči. Protože může být příčinou mnoha zdravotních komplikací, které s ní zdánlivě nesouvisí.

Jizva je totiž jako chobotnička. Při hojení vyšle chapadýlka, která se někam přichytí (sval, šlacha, kost, céva, nerv, střevo, vaječník) a po čase se chapadýlka napnou a začnou dráždit. Při pohybu samozřejmě mnohem víc. Mozek se tomu dráždění snaží vyhnout, a tak začne různě zapínat a vypínat svaly, peristaltiku vnitřních orgánů, odlehčovat končetinu. Tím se potíže prořetězí až do vzdáleného místa, či na druhou stranu těla.

Vedle bolesti samotné jsem se za svých 17 let praxe setkala i s dalšími komplikacemi:

Necitlivost či snížená citlivost– obvykle v blízkosti jizvy, ale i na vzdáleném místě.

Pálení, mravenčení, brnění a další příznaky z dráždění nervu.

Křeče ve svalech či ztuhlost páteře nebo kloubu.

Křupání, lupání a jiné zvukové fenomény doprovázející pohyb v kloubu.

Oslabení svalu a jeho nedostatečný růst.

Omezení sportovního výkonu – omezení dechu, maximálního rozsahu pohybu, síly a maximálního výkonu.

Pooperační komplikace často způsobují zhoršení a stažení jizev, ale i jizvy způsobují pooperační komplikace (pozdní či neúplná rekonvalescence, přetrvávání potíží či objevení nových, prozánětlivé dráždění, aj.).

Zvýšené opotřebení kloubu a nadměrné zatížení úponových oblastí.

Zkrácení sportovní kariéry, úplné ukončení sportování, invalidita.

Trávicí potíže – průjmy, zácpy, bolesti při jídle či jeho trávení.

Gynekologické potíže – bolesti menstruační, ovulační, potíže s otěhotněním, komplikace v těhotenství.

Reference – co na péči a kurz říkají pacienti?

Chci poděkovat Jindřišce Mlčkové - za pooperační péči - aktivně sportuji a byla jsem nucena podstoupit operaci kolene - zákrok na menisku. Domluvily jsme se, že začneme s kolenem pracovat on-line. Od druhého dne po operaci, která se uskutečnila na konci dubna, jsem 3x týdně konzultovala, cvičila a hlavně pracovala s každou jizvou podle vedení přes obrazovku, aby srůsty co nejméně ovlivňovaly přirozenou pohyblivost kolene. Po 14 dnech (vyndání stehů) následovala péče osobní. Berle jsem odložila po 3 týdnech a na konci srpna jsem nastoupila do plného tréninku zpět. Navíc přístup je nesmírně pozitivní a těší vás společně každý pokrok. Díky!

– Alice Mlejnská, tanec standard, kategorie Senior

Kurz je úžasný. Jizvy po ošetření uvolnění bolesti i traumata se ukázala, ale ta božská úleva stojí za to. Doporučuji holky tento kurz od Jindřišky Mlčkové.

– Sylva Jurčičková

Děkuji moc za kurz ošetření jizev. Velmi dobře zpracovaný on-line kurz, návodná videa doprovázená videokonferencemi, ve kterých bylo možné vše probrat, zeptat se jak osobně, tak předem poslat dotaz mailem. Vše bylo velmi odborně vysvětleno i v širším kontextu což bylo velmi přínosné. Ještě jednou děkuji a pokud potřebujete někdo ošetřit jizvu, tak moc doporučuji.

– Jana Špeldová

Jako (původním vzděláním) fyzioterapeutka jsem se učila pracovat s jizvami kdysi ve škole. Přesto mě reference na Jindřiščinu práci a kazuistiky jejich klientů a absolventů kurzu motivovaly si kurz pořídit. Jindřiška potvrdila moje mínění o ní jako o velké profesionálce, která své práci opravdu rozumí a dělá ji na skvělé úrovni. Kurz byl rozdělený do několika video lekcí. Mezi nimi byl čas na praxi a živé vysílání, ve kterém Jindřiška odpovídala na otázky účastníků. To, co v kurzu ukazuje mnohonásobně převyšuje to, co jsme si k jizvám učili ve škole Děkuji a doporučuji.

– Petra Holubová

Šla jsem do něj, hlavně protože mě zajímá Jindřiščina práce, samotná jizva mě nezlobila (jsem si myslela). Kurz byl skvělý - rozčleněný do několika fáží, vše perfektně vysvětleno, na samoošetření bylo dost času a po každém ošetření byla videokonference, kde byla možnost vše s Jindřiškou probrat individuálně. Fakt profesionální péče!!! A největší překvapení pro mě byl stav mé jizvy - už při vyšetřování jsem zjistila, jak jizva vůbec není v pořádku, vše táhne a bolí. A teď, měsíc po ošetření, cítím výsledky - uvolněná tkáň, nic mé nikde netáhne, lépe vnímám pánevní dno a taky vizuálně jizva vypadá mnohem lépe. Kurz moc doporučuji, každá jizva stojí za ošetření. Děkuji jindřiško

– Zuzana Bestová

Milá Jindřiško, absolvovala jsem Váš kurz na ošetření jizvy a moc se mi líbil jeho koncept. Vše bylo jasné a srozumitelně popsáno již v mailu a videích, která jsme měli k dispozici. Po 17 letech od porodu jsem se rozhodla ošetřit nástřih hráze, se kterým jsem nebyla zadobře a jeho ošetření mě úplně změnilo jeho vnímání a nyní jsme spolu mnohem víc v pohodě a už se jím netrápím. Moc děkuji. A přeji hodně dalších spokojených klientů Kateřina

– Kateřina Pechlatová

Stále velmi podceňovaná problematika. Také mám jizvu na břiše, 17cm dlouhou. Díky kurzu, podle kterého jsem jizvu po 12ti letech ošetřila a stále průběžně ošetřuji, se mi vyřešilo spoustu trablů a bolestí. Menstruační bolesti zmizely úplně, jizva mě nebolí ani při sportu ani při zmeně počasí. I břišní svaly pracují mnohem lépe. Navíc jizva je hladká, bez hrbolků a zcela vybledla. Předtím byla v některých místech tvrdá a růžová a v koncích citlivá. Prosím, věnujte čas a péči svým jizvám

– Hana Běhalová

Nejčastější dotazy

Nevíte si s něčím rady? Máte dotazy ke kurzu?
Připravila jsem pro vás odpovědi na nejčastěji kladené dotazy.

Jak kurz probíhá a kolik času zabere?

Kurz probíhá online po dobu 28 dní – od 26.9. do 24.10. 2024

26. 9. Vám pošlu video s vyšetřením jizvy a jejího okolí. To zabere cca 45 minut. Na vyšetření jizvy budete mít dva dny.

29. 9. v 17:30 bude videokonference (90 minut), kde budu odpovídat na Vaše otázky a probereme zádrhely při vyšetřování. Otázky budete moct položit předem i anonymně a videokonferenci sledovat ze záznamu, pokud vám čas videokonference nebude vyhovovat.

1. 10. Vám přijde další video s prvním ošetřením jizvy (max. 45 minut), na ošetřování budete mít vždy 3 dny, pak následuje nepovinná videokonference (vždy od 17:30) a další dva dny na eventuální doošetření. Takto 4x po sobě.

21. 10. Vám přijde video se závěrečným vyšetřením jizvy a za další dva dny (24. 10.) videokonference.

25. 10. Zpětné vazby a dovyšetření jizev.

Zvládnu to sám/ sama doma?

Ano. Péči o jizvu jsem naučila nepočítaně pacientů v ordinaci, ale i online. Pacienti pak se o jizvy starají sami doma.

Budu mít k ošetření jizvy vše potřebné?

Můžete pracovat s pomůckami i bez pomůcek.

Ideální je mít molitanový a tenisový míček (na malé jizvy do 3 cm hopík – tvrdý skákací míček z hračkářství).

Odkazy, kde si je můžete koupit, pošlu v e-mailu. Pokud je doma nebudete mít a nechcete je objednávat, dá se pracovat i bez nich. V návodu ukáži jak.

Nemohu si uškodit?

Ve videích několikrát opakuji, čemu byste se měli vyhnout. Když si tedy budete ošetřovat své jizvy podle videí, uškodit si rozhodně nemůžete.

Co mi přinese péče o jizvu?

Správná péče o jizvu dokáže zázraky. Jaký by váš život byl, kdybyste:

 • se zbavili svých bolestí a dlouhotrvajících zdravotních potíží?
 • měli zase radost z pohybu bez omezení?
 • zahodili prášky proti bolesti?
 • ochránili své klouby před předčasnou artrózou a zbytečnou operací?
 • zabránili invalidnímu důchodu?
 • zažili příval energie a chuti do pohybu?
 • zvýšili svůj sportovní výkon?
Co mi taková jizva může způsobit? Je to opravdu tak důležité?

Každá jizva, ať už čerstvá nebo deset let stará, si zaslouží vaši péči.

 • Jizvy na břiše např. často způsobují bolesti zad i hlavy, ale také průjmy či zácpy. O neplodnosti (žen i mužů) asi pochyby nemáte.
 • Jizvy na kloubech umí vyvolat bolesti a přetížení kloubů nad operovaným kloubem nebo pod ním. A často způsobí zrychlenou degeneraci (artrózu) kloubu samotného i těch okolních. Odlehčování opět způsobí bolesti zad.
 • Jizvy na krku či na hlavě zase dokážou vyvolat časté bolesti hlavy, únavu, ztrátu energie a neostré vidění.
 • Jizvy po operacích v dětství zase po čase deformují tělo. Po slepém střevě skolióza (můj případ), po hrudních operacích skoliózu a výrazné vadné držení těla, po operacích na končetinách nestejný růst končetin a tím skoliózu a bolesti zad v dospělosti.
Kolik kurz stojí a jak jej mohu zaplatit? Je omezený počet míst?

Cena prvního běhu tohoto 28 denního kurzu je 4150 Kč.

Na kurz je omezený počet míst.

Kurzovné můžete uhradit přes prodejní formulář zde.

Máte dotazy? Kontaktujte nás

E-mail

info@fyzioterapie-polichno.cz

Telefon

+420 703 998 148