Mgr. Denisa Zmeškalová

Pocházím ze svérázného Valašska, kde jsem vyrůstala v okolí lázeňského města Luhačovic. Vřelý vztah k přírodě a přirozenému pohybu mě po celé roky formoval a vedl na cestu, po které jdu dnes. Jako dítě jsem se věnovala i jízdě na koni, kde jsem poprvé sledovala, jak důležitá je dobrá mechanika pohybu, příprava, pilování techniky, ale i regenerace. Zároveň jsem pochopila, že každý jedinec bez výjimky má svůj vlastní potenciál a často ti zdánlivě netalentování mohou díky své silné psychice a odhodlání hodně dokázat.

Na střední škole jsem se začala více zajímat o tradiční čínskou medicínu a ajurvédu, především o vliv stravy na pohybový aparát a imunitu. Ve volných chvílích mám ráda čas strávený o samotě i čas strávený s přáteli a rodinou (při poslechu kvalitní hudby, u dobrého jídla, umění či v pohybu).

Čemu se věnuji ve svém oboru nejvíce:

  • hipoterapie
  • dechová rehabilitace – vhodné pro dechové obtíže, ale i pro zvýšení výkonu u sportovců
  • učení pohybu – určeno pro každého, kdo by rád začal se cvičením ve skupinových lekcích, ale není si jistý, jak se zkorigovat; pro sportovce, kteří chtějí zlepšit techniku pohybu, zlepšit čas nebo pro fitness nadšence, kteří to s posilováním některých svalových skupin přehnali a nyní si nepřipadají vzhledově přirozeně; pro ty, co by se chtěli znovu z pohybu radovat
  • stavy „poslední šance“ – chronické obtíže či předoperační stavy
  • vadné držení těla, které vadí esteticky i funkčně („vdovský hrb“, hallux valgus, kolena do X, …)